Úvod » 2016 -2017 » U17 - extraliga

Sparta nad naše síly, Slovanku porážíme díky skvělému 2. poločasu

publikováno 12.10.2016 (aktualizováno 25.07.2017)

BK Havířov - BA Sparta Praha   51 : 69 (11:20, 25:41, 38:57)

Kadetky se utkaly v prvním utkání s jedním z nejtěžších soupeřů v soutěži. Sparta přijela do Havířova bez svých dvou reprezentačních opor Sklenářové a Jindrové. I tak dokázala, že bude letos silná. V týmu má velmi vyspělé a basketbalově stavěné hráčky.  Zachytily jsme začátek utkání, za stavu 9 : 9 začala Sparta dominovat a šňůrou 11:2 se dostala do pohodového náskoku. Soupeři jsme povolily druhé střely, ztrácely míče na rozehrávce a dostávaly jednoduché koše. Navíc byl soupeř při střelecké chuti a trestal nás z tříbodového oblouku. Do druhého poločasu jsme nastoupily odhodlaně uhrát co nejlepší výsledek. Zlepšily jsme činnost na doskoku, obranu ve hře 1 - 1. Druhý poločas jsme byly rovnocenným soupeřem. Poslední čtvrtinu jsme dokonce vyhrály. Přestože byla Sparta mnohem vyšší, nakonec jsme ji přeskákaly v poměru 31 :26. Hlavním faktorem porážky byly ztráty - 23 : 9. Anička Paťorková má svůj první double-double za 11 bodů a 14 doskoků.

Body: Kopecká A. 22 (10/8), Paťorková A. 11 (6/5), Lacinová B. 9 (3x3), Busková G. 4 (2/2), Menšíková K. 3 (1x3), Križanová J. 2, Kopecká P., Lipková J., Grobelná N.

TH   18/15      Sparta 10/7, trojky  4 : 8

BK Havířov - Slovanka Praha 71 : 69 (14:25, 26:41, 47:51)

V neděli ráno se průběh prvního poločasu odehrával jako přes kopírák. Soupeř byl nevídaně úspěšný ve střelbě ze střední vzdálenosti. Proměňoval téměř každou střelu. Ve 26. min. za stavu 34:51 se Laci rozehrála k famóznímu výkonu. Dvěma slepenými trojkami zavelela k obratu a za 14 min. zatížila konto soupeře 16 body. Zlepšily jsme obranu a ze získaných míčů jsme zakládaly bleskurychlé protiútoky. Soupeř znejistěl a my jsme pomalu ukrajovaly z jeho náskoku. Závěr utkání byl velmi dramatický. Ve 39. minutě jsme se poprvé ujaly v utkání vedení. Závěr jsme takticky zvládly a mohly jsme se radovat z prvního vítězství.

Body: Kopecká A. 26 (TH 10/8, 10 doskoků), Lacinová B. 16 (3x3, 1/1), Busková G. 16 (2/2), Paťorková A. 6, Menšíková K. 5 (1x3), Križanová J. 2, Kopecká P., Lipková J., Grobelná N.

TH    13/11     Slovanka   18/14, trojky 4 : 1