Úvod » 2016 -2017 » U17 - extraliga

Se Strakonicema doma vítězně, smolná prohra s HB Basketem

publikováno 05.03.2017 (aktualizováno 25.07.2017)

BK Havířov - BK Strakonice   63 : 59 (16:14, 30:30, 48:46)

Sobotní utkání bylo pro nás velmi důležité. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný. Střelecký koncert předvedla Aťa, která si připsala další double-double za 37 bodů a 12 doskoků. Ve vyrovnaném závěru rozhodla dlouhou dvojkou a mohly jsme se radovat z jistého postupu do play-off.  Bohužel jsme ze základní rotace přišly o další hráčku.  Ve druhé půli pro zranění lokte odstoupila Laci.

Body: Kopecká A. 37 (13 doskoků, 1x3, TH 10/8), Menšíková K. 11 (1x3), Busková G. 5 (1x3), Kuběnová T.4, Lacinová B. 4, Kopecká P. 2, Križanová J.

BK Havířov - HB Basket Praha   70 : 72 (13:19, 27:39, 46:53)

V nedělním utkání se odehrávala podobná situace jako v Praze. Soupeře jsme na začátku pustily do pohodového vedení 8 : 0. V tomto úseku jsme neproměnily slibně vypracované šance. V prvním poločase jsme dělaly spoustu chyb, ze kterých nás soupeř trestal jednoduchými koši. Ve druhé části hry jsme zlepšily nasazení v obraně a postupně jsme ukrajovaly soupeřův náskok. K obratu došlo ve 38. minutě, kdy jsme vyrovnaly a dostaly jsme se dokonce do 4 bodového vedení. V poslední minutě  soupeř střílel 4 TH a dostal se do 2 bodového vedení. Podařilo se nám 7 sec. před koncem vyrovnat. Těžkou střelou se sirénou soupeř rozhodl o svém vítězství. Míč poskakoval po obroučce a nakonce skončil v koši.... O výsledku se rozhoduje v průběhu utkání. My jsme neproměnily některé vyložené šance a naopak mnohdy povolily soupeři jednoduše skórovat.

Body: Kopecká A. 25 (12 doskoků, 2x3, TH 4/3), Busková G. 16 (14 doskoků, 2x3),  Menšíková K. 10 (2/2), Kuběnová T. 9 (1x3), Kopecká  P. 8 (2x3), Grobelná N. 2, Križanová J., Lipková J.