Úvod » 2017 - 2018 » 1. liga žen

Doma poprvé s plným bodovým ziskem

publikováno 24.10.2017 (aktualizováno 04.09.2018)

BK Havířov -  Lokomotiva Liberec  78 : 70 (22:2, 37:41, 58:57)

Body: Kubíčková A. 23 (2/2, 1x3), Kopecká A. 15 (3/1, 2x3), Pavlicová A. 12, Busková G. 11 (3x2, 2/1), Drtilová M. 6 (2/2), Káňová K. 4, Heincová V. 4, Muntágová S. 2, Frgálová K. 1 (2/1), Rašková N., Menšíková K., Morávková A.

BK Havířov - Aritma Praha  78 : 60 (19:4, 34:24. 54:39)

Body: Busková G. 18 (2x3), Pavlicová A. 13 (5/1), Muntágová S. 10 (2x3, 2/1), Morávková A. 10 (2x3, 2/1), Paťorková A. 8 (1x3, 1/1), Menšíková K. 7 (6/5), Heincová V. 4 (2/2), Drtilová M. 4, Káňová K. 3 (2/1), Frgálová K. 2, Lacinová B.

Komentář trenéra L. Pavláta: "V sobotu jsme narazili na velice houževnatého soupeře hrajícího často na hraně faulu a někdy i za ní. První poločas jsme prospali a hlavně na obranné polovině jsme dělali hrozné chyby. Daleko koncentrovanější výkon ve druhém poločase nám přinesli vítězství o 8 bodů.

Trochu strachu nám před nedělním utkáním naháněla sestava Aritmy a její výhra v Olomouci. Do zápasu jsme doslova a do písmene vlétli. Během první čtvrtiny jsme si vypracovali 15-ti bodové vedení. Soupeř v druhé čtvrtině snížil na 10 bodů. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit soustředěně a nepustit soupeře na dostřel. Opak byl pravdou a po dvou minutách už jen +4 pro nás. Naštěstí zabral time a od té doby jsme pevně drželi otěže zápasu ve svých rukách. Zasloužená výhra o 18 bodů.

První plně bodový víkend nás vystřelil na 4.místo v tabulce. Máme za sebou šest domácích zápasů a čeká nás těžký (ale ne neřešitelný) úkol potvrdit domácí výhry na venkovních palubovkách. Příští dvoukolo nás čekají Pečky a Pardubice. "