Vstup do extraligy jsme zvládly na výbornou !!!

publikováno 28.12.2018 (aktualizováno 22.07.2019)

Starší žákyně U15 - extraliga

BK Havířov - Ústí na Labem   96 : 76  (20:17, 50:35, 74:63)

body: Břenková 38 (3/2), Válková 18 (6/4), Hájková 13 (9/7), Krajíčková 12 (2/2), Hejsková 7 (1x3), Slížová 4, Lapišová 4, Ježová, Macurová

Vstup do extraligy se nám velmi vydařil. Od počátku utkání jsme byly ve vedení, naší hru zdobily především rychlé protiútoky. Poradily jsme si s vytaženou obranou soupeře a hrály ofenzivní basket. Naše hra měla ovšem i mnoho ztrát, především v přechodové fázi, dále v obraně, kde jsme na míči byly mnohdy o kousek později. Snaha o nápravu v obraně nebyla možná, neboť rozhodčí se rozhodli Havířovu pískat vše (TH 20/15 : 39/25). V samotném závěru nám pro 5 osobních chyb chyběly 3 hráčky, ale na vítězství jsme měly naštěstí dostatečně nahráno. Holky odvedly výborný kolektivní výkon.

BK Havířov - Litoměřice         71 : 54  (23:20, 37:29, 55:35)

body: Válková 31 (1x3, 6/4), Břenková 19 (8/1), Hájková 8 (2/2), Krajíčková 4, Lapišová 4, Hejsková 3, Slížová 2, Ježová, Macurová

Nedělní utkání se rozjíždělo velmi ospale. V1Q jsme nebránily a jenom koukaly.  Do poločasu jsme se vzpamatovaly a po 3Q jsme již vedly o 20 bodů. V závěru utkání nám docházely síly a soupeřkám jsme ještě dovolily 12-ti bodovou šňůru, kdy v páté minutě za stavu 60:38 přišel kolaps v obraně i útoku. Vše prolomily 2 nájezdy Lucky a trojková střela Hejsky, tady jsme se uklidnily a dotáhly utkání do vítězného konce.