Úvod » 2018 - 2019 » U17 - extraliga kadetek

Prohra doma s Chomutovem i s USK Praha

publikováno 26.03.2019 (aktualizováno 02.07.2019)

BK Havířov - Levhartice Chomutov   58 : 71 (20:26, 31:43, 46:56)

V sobotním utkání prohrály kadetky důležité utkání s Chomutovem, který v závěru přestupního termínu posílil o reprezentantku N. Zdeňkovou, která stála za úspěchem chomutovského celku. I přes prohru musím pochválit celý tým, protože dnes bojoval až do konce. Po nepovedeném prvním poločase jsme nesložily zbraně. Ve 34. minutě jsme prohrávaly rozdílem 6 bodů. To už na hřišti nebyla Verča S., která se ve 3Q vyfaulovala. V době, kdy jsme stahovaly náskok, musela opustit hřiště Elda, po sporném zapískání 5 faulu. S touto další ztrátou jsme se už nevyrovnaly.  Odehrály jsme dobrý zápas, hrály jsme na hranici svých možností.

Body: Kubíčková E. 19 (1x3, 4/4, 14 doskoků), Urbančíková N. 13 (2x3, 2/1), Durčáková T. 10 (9/4), Břenková A. 6 (2/0), Szabó V. 4, (3/2), Kopecká P. 3 (1x3), Bělicová E. 3 (2/1, Snopková B., Klimenková D.

BK Havířov - USK Praha  64 : 90 (18:29, 38:50, 44 :82)

V neděli proti nám nastoupil vedoucí tým soutěže. V utkání jsme střídaly výborné momenty se slabšími. Pokud jsme hrály koncentrovaně, dobře komunikovaly v obraně, držely jsme se soupeřem krok. Naprostý propad jsme měly ve 3Q (6:32). Bohužel to výrazně poznamenalo celkové skóre. Poslední čtvrtinu jsme vyhrály 20:8. Dnes jsme zahrály několik moc hezkých kombinací v útoku.

Body: Kubíčková E. 25 (4x3, 4/1, 16 doskoků), Urbančíková N. 14 (2x3), Durčáková T. 11 (5/3), Szabó V. 6 (2/2), Břenková A. 4, Bělicová E. 2, Kopecká P.2, Snopková B., Vajglová S.

Tímto utkáním skončila kadetkám základní část, ve které obsadily sestupující 11. místo. Nyní nás čeká play-out. Stále šance na záchranu žije.

Termíny play-outu:  6.4.  SBŠ Ostrava D, 7.4. SBŠ venku, 27.-28.4. Chomutov, Pardubice  D, 11.-12.5. Pardubice, Chomutov V