Úvod » 2018 - 2019 » U17 - extraliga kadetek

Kadetky se zachránily a obsadily konečné 10. místo

publikováno 13.05.2019 (aktualizováno 02.07.2019)

Kadetky zvládly na výbornou boje o záchranu v extralize. Ze šesti utkání odešly pouze s 1 porážkou a v extraligové soutěži budou startovat i v příští sezóně. V průběhu sezóny jsme se musely vypořádat s řadou zranění, nemoceni i s velmi nevyrovnanými výkony. Závěr sezóny nám vyšel díky zlepšené výkonnosti některých hráček, dobré přípravě a víře v úspěch.

BK Studánka Pardubice - BK Havířov    32 : 82 (9:23, 16:39, 25:62)

Body: Kubíčková E. 24 (6/4, 13 doskoků), Urbančíková N. 23 (2x3, 7/5), Bělicová E. 17 (16 doskoků, TH 6/3), Durčáková T. 12 (4/2), Klimenková D. 3 (4/1), Snopková B. 2, Vajglová S. 1 (2/1)

Velmi důležitý zápas z pohledu udržení v soutěži. Pardubice nastoupily do utkání bez hráček roč. 2002 a utkání pojaly jako přípravu na baráž. Kvalita našeho týmu jasně převyšovala a soupeře jsme přehrály vysokým bodovým rozdílem. Toto vítězství nás zajistilo konečné 10. místo v soutěži a jistotu záchrany.

BK Levhartice Chomutov - BK Havířov  52 : 64 (14:15, 25:30, 38:48)

Body: Kubíčková E. 25 (2x3, TH 7/3, 21 doskoků), Urbančíková N. 17 (2x3, 10/7), Bělicová E. 9 (7/5), Durčáková T. 8), Snopková B. 3 (1x3), Klimenková D. 2, Vajglová S.

Výsledek posledního utkání již nemohl změnit nic v postavení v tabulce. I tak se oba soupeři chtěli rozloučit se sezónou vítězstvím. Utkání bylo hodně vyrovnané, i když jsme po většinu utkání byly v mírném vedení. Důležitým faktorem našeho úspěchu byl zlepšený výkon Nelči ve druhém poločase. Kdy po nepovedeném prvním poločase měla na svém kontě pouze 1 bod a 4 ztráty, ve druhém poločase zapsala 16 bodů a přidala 5 doskoků.

Pár čísel ze statistik:

Nejlepší střelkyně týmu: Kubíčková E.  21,1, b/zápas + 12,8 doskoků/zápas, Urbančíková N. 11,2 b/z, Szabó V.  10,7 b/z + 9,8 doskoků, Durčáková T. 9,5 b/z

Týmové statistiky: 2.nejlepší tým v TH, 5. tým s nejmenším počtem ztrát, 6. tým v doskoku