Úvod » 2019 - 2020 » 1. liga žen

Domácí výhra nad BA Spartou a prohra s Nuslemi

publikováno 22.09.2019 (aktualizováno 03.08.2020)

BK Havířov - BA Sparta  79 : 66 (23:19, 39:33, 49:48)

Prvoligové ženy vstoupily do nové sezóny a po velmi dobrém výkonu si připsaly první vítězství. Utkání bylo vyrovnané, ikdyž větší část utkání jsme byly ve vedení. Rozhodující náskok přišel ve 35. minutě, kdy jsme tříbodové vedení navýšily rozdíl 12 bodů. Svúj první start v ženské soutěži ozdobila Elda prvním double-double, když zaznamenala 20 bodů a připsala si 13 doskoků. X-faktorem úspěchu byla rovněž výborná obrana Aničky, která ubránila střelkyni soupeře Roseckou. Ta nám  v 1Q nastřílela 9 bodů, poté si ji vzala Aňa a Rosecká zaznamenala za další 3Q pouhé 2 body. Pochvalu  zaslouží i ostatní hráčky, které plnily s výborným nasazením práci v obraně a vyrážely do rychlých protiútoků. V neděli nás čeká mnohem zkušenější tým a budeme se muset poprat s výraznou výškovou převahou soupeře.

Body: Kubíčková E. 20 (1x3, TH 5/3, 13 doskoků), Paťorková A. 16 (9/6), Drtilová M. 15 (1x3), Morávková A. 10 (9/6), Menšíková K. 8, Kuběnová T. 5 (1x3), Káňová K. 5 (4/1)

BK Havířov - Sokol Nusle  77 : 84 (23:29, 45:47 61:69)

V neděli nás čekal soupeř, který patří k nejvyšším týmům v 1. lize. Podaly jsme statečný výkon, ale na vítězství to nestačilo. Po špatném vstupu do zápasu (12:25) jsme se dokázaly vrátit  a hrát se soupeřem vyrovnanou partii. Ve 25.minutě jsme se dostaly dokonce do vedení 57 : 55, ale soupeř si utkání pohlídal. I přes porážku patří hráčkám dík za předvedený boj do konce utkání.

Body: Paťorková A. 23 (4x3, 4/3, 12 doskoků), Menšíková K. 20 (4x3, 6/3), Kubíčková E. 14 (1x3, 1/1), Drtilová M. 11 (1x3, 2/2), Morávková A. 5 (1x3, 2/0), Káňová K. 4 (1/0), Kuběnová T., Lacinová B.