Úvod

Domácí výhra nad Aritmou Praha, těsná prohra s USK Praha

publikováno 22.10.2019 (aktualizováno 03.08.2020)

BK Havířov - Aritma Praha   78 : 73 (21:20, 41:47, 57:67)

Ženy v sobotním utkání dokázaly zvítězit po velmi dobrém výkonu nad dosud neporaženou Aritmou Praha. V prvním poločase byla naše hra nervózní a v poločase jsme ztrácely 6 bodů. Hrály jsme v útoku trochu zbrkle, bodově nás držela Anička, která byla velmi často faulovaná a na čáře TH téměř neomylná. Ve druhém poločase jsme začaly hrát více týmově jak v obraně, ale především v útoku. Byly jsme výrazně lepší na doskoku a ve velmi dramatickém závěru a vypjaté atmosféře jsme dokázaly strhnout vítězství na svou stranu. Famózní výkon podala Anička (užitečnost  57 !!!), za zmínku stojí i výkon Adél a Káň na doskoku. Velká gratulace celému týmu.

Body: Paťorková A. 36 (TH 22/18, 20 doskoků !!!), Drtilová M. 13 (1x3), Morávková A. 9 (15 doskoků, 1x3), Menšíková K. 8 (2x3, 4/2), Kuběnová T. 6, Káňová K. 6 (14 doskoků, 1x3, 1/1), Snopková B.

doskoky:  63 : 49        střelba za 3b. 26/5  19,2% : 37/8  21,6 %        TH  28/21  75% : 14/11 78%

BK Havířov - USK Praha    74 : 82 (21:20, 41:47, 57:67)

V neděli k nám přijel mladý a běhavý tým USK Praha. První poločas se vyvíjel stejně jako v sobotním utkání (ztrácely jsme rovněž 6 bodů). Bohužel jsme nedokázaly ve druhém poločase smazat náskok soupeřek. V útoku nám dělala problém celoplošná obrana soupeřek a my jsme pod tlakem nedokázaly dobře organizovat hru v útkoku. V posledních minutách jsme se soupeři bodově přiblížily, ale na vítězství to bohužel nestačilo.

Body: Menšíková K. 17 (3x3, 2/2), Drtilová M. 14, Káňová K. 12 (6/4, 10 doskoků), Kopecká A. 10 (3/2), Morávková A. 8 (2/2), Kuběnová T. 7 (2/1), Paťorková A. 6 (2/2, 12 doskoků)

doskoky:  39:39       střelba za 3b.  17/3   17,6% : 20/7   35%             TH 17/13   76,%  :  12/5  41,7%