Úvod

Další těsné domácí prohry

publikováno 11.11.2019 (aktualizováno 03.08.2020)

BK Havířov - BK Trutnov   75 : 83 (26:23, 37:47, 54:60)

Do sobotního utkání jsme vstoupily vlažně a soupeř vedl v 5. minutě 15:5. Poté jsme dokázaly srovnat krok a jít do jednobodového vedení. Bohužel měl soupeř dnes svůj střelecký den a proměňoval s lehkostí tříbodové střely - celkem jich vsítil 14, což znamená polovinu všech bodů. Neskutečně jsme dřely, ještě ve 36. minutě byl stav 68:70, poté přišly ze strany Trutnova 3 trojky v řadě a to byl náš definitivní konec. Až na prvních 5 minut utkání jsme dnes podaly velmi dobrý výkon, soupeř byl lepší jen v úspěšnosti střelby a to dnes rozhodlo. Dnes bychom si vítězství za podaný výkon zasloužily.

Body: Kuběnová T. 18 (2x3), Kubíčková E.18 (1x3, 2/1), Paťorková A. 17 (1/1), Durčáková T. 10 (2/2), Bělicová E. 4, Břenková A. 2 (2/0), Snopková B., Lapišová K., Vajglová S., Hájková N.

BK Havířov - Hradec Králové  57 : 61 (17:19, 28:41, 43:53)

Jestli byla kdy největší šance porazit Hradec, tak to bylo právě dnes. Soupeřky přijely pouze v 6 hráčkám, přičemž v sobotním utkání v Olomouci se jim zranila výrazná opora. My jsme toho nevyužily. Chyběla nám energie a hlad po vítězství. Ve 23. minutě jsme prohrávaly 30 : 49, ve 40.minutě 57:59.. V  závěru jsme nezvládly takticky faulovat, trvalo nám to dlouhých 8 sekund. Připsaly jsme si tak další těsnou porážku. Hrajeme jako na houpačce. Soupeře necháme bodové utéct, pak začneme hrát, dotáhneme se a neuděláme ten poslední krok. Jakmile máme jít do vedení, netrefíme koš, bojíme se zodpovědnosti... je to jako přes kopírák..

Body: Paťorková 18 (16 doskoků, 1x3, TH 5/3), Kuběnová T. 10(2x3), Kubíčková E. 10 (8 doskoků), Břenková A. 8, Durčáková T. 4, Bělicová E. 4 (2/2), Urbančíková N. 3 (1x3), Snopková B., Hájková N., Lapišová T.