Úvod

Důležité domácí výhry !!!!

publikováno 18.11.2019 (aktualizováno 03.08.2020)

BK Havířov - Mladá Boleslav 74 : 63 (22:18, 47:38, 56:50)

Obrovskou radost svým fanouškům  připravily prvoligové ženy po vítězství nad lídrem tabulky. Kdo přišel na sobotní utkání (solidní návštěvnost), ten rozhodně nelitoval. Velmi kvalitní soupeř má dobře poskládaný tým, podařilo se jim vhodně zkombinovat zkušenost s mládím. Nám se podařilo v týdnu  doplnit soupisku o hostující hráčku ze SBŠ Ostravy Annu Pavlicovou a získaly jsme  na přestup Kristýnu Štursouvou z OSK Olomouc, která může být ze svými 190 cm naši výraznou oporou. Navíc za nás nastoupila Aťa Kopecká, která měla v Žabinách volno. Utkání mělo velmi dobré tempo, hrál se tvrdý basketbal. Po celou dobu jsme byly v mírném vedení, ve 28.minutě srovnal soupeř na 50 : 50, ale do vedení jsme ho nepustily a šnůrou 6 :0 jsme znova trochu odskočily. Dnes jsme zaslouženě vyhrály. Po sérii těsných proher má toto vítězství vysokou váhu.

Body: Kopecká A. 22 (2x3, 6/6), Paťorková A. 13 (13 doskoků, 7/5), Drtilová M. 13 (2x3), Morávková A. 8 (1/0), Menšíková K. 7 (1x3, 2/0), Štursková K. 4, Pavlicová A. 3 (2/1), Kuběnová T. 2, Káňová K. 2 (2/0), Lacinová B., Snopková B.

Doskoky:   44 : 37     střelba za 3:   17/6  35,3% : 12/2  16,7%     TH  20/12  60% : 28/13   46,4%

BK Havířov - Jablonec   62 : 50 (27:15, 44:24, 53:36)

V 1. lize nemůžeme čekat žádného lehkého soupeře. Jablonec, který se pohybuje taky ve spodní části tabulky, má ve svém kádru 3 hráčky, které nastupují v ŽBL za Levhartice Chomutov. My jsme si do poločasové přestávky vytvořily 20-ti bodové vedení. Dobře jsme četly hru soupeře a výborně fungovala výpomoc v obraně. Ve druhém poločase jsme se začaly trápit v zakončování a soupeř náš náskok pomalu snižoval. Naštěstí jsme ho měly dostatečný a připsaly jsme si tak důležitou výhru.

Body:  Morávková A. 12 (1x3, 2/1), Kopecká A. 12 (1x3, 3/3), Drtilová M. 9 (1x3), Pavlicová A. 7 (1/3, 10 doskoků), Menšíková K. 7 (1x3), Kuběnová T. 5 (1x3, 2/2), Paťorková A. 4, Štursová K. 4, Káňová K. 2, Lacinová B., Snopková B.

Doskoky:  39 : 39        střelba za 3:  22/5  22,7% : 21/6  28,6%       TH  10/7  70% : 16/8  50%