Úvod

Z Brna vezeme 2 těsné prohry

publikováno 25.11.2019 (aktualizováno 03.08.2020)

BK Žabiny Brno - BK Havířov  68 : 64 (15:16, 31:39,46:53)

Na Žabinách jsme odehrály výborné utkání a nebyly jsme daleko od skvělého výsledku. V utkání jsme vedly 33:43 min, soupeř pouze 3:51 min., daly jsme 28 bodů z rychlého protiútoku oproti 8 bodům, které dal z RP soupeř. Nakonec rozhodly útočné doskoky Žabin, které využily svou výškovou převahu. V závěru jsme nechaly rozehrát nejlepší hráčku E. Hamzovou, která v poslední čtvrtině nastřílela 10 bodů (do poločasu pouze 2 body). Je to velká škoda, dřely jsme, výborně bránily, dařila se nám střelba z perimetru, ale opět jsme nezvládly koncovku. Kdy je třeba dát koš, přijde nervozita a neproměňujeme šance....

Body: Paťorková 24 (3x3, TH 8/5, 10 doskoků), Kuběnová T. 12 (2x3), Kubíčková E. 11 (1x3, 6/4,12 doskoků), Bělicová E. 7 (1x3, 2/2), Durčáková T. 4, Urbančíková N. 3 (1x3), Snopková B. 3 (1x3)

KP Brno - BK Havířov 73 : 68 (14:26, 38:42, 59:57)

V neděli jsme v 15 min. vedly 34 : 16, poté jsme ztrátami dovolily soupeři šňůru 11 : 0 a začala tahanice o každý bod. V závěru jsme opět neproměnily dobře vytovořené pozice a soupeř větší důrazností skóroval ze druhých střel. Připsaly jsme si tak další těsnou porážku. Dnes jsme měly 26 ztrát a nízkou úspěšnost středlby. Přesto i v tomto zápase jsme mohly zvítězit.

Body: Paťorková A. 30 (16 doskoků, TH 17/15, 1x3), Kubíčková E. 15 (4/3), Kuběnová T. 10 (2x3, 4/4), Urbančíková N. 5 (1x3), Durčáková T. 4

V tabulce se potácíme na 11. místě s jednou výhrou, naše prohry jsou o 2b. na Spartě,  3x o 4b. ve Strakonicích, na Žabinách, s Hradcem, o 5 b. na KP, o  6 b. s Nuslema, o 8 b. s Trutnovem ........... Nejsou to žádné propadáky, věřím, že se to ve 2. polovině otočí a konečně začneme vítězit!!!!