Úvod

Na Žabiny jsme nestačily, výhra nad KP Brnem

publikováno 17.02.2020 (aktualizováno 03.08.2020)

BK Havířov - KP Brno "B"  74 : 60 (17:19, 31:36, 56:54)

Prvoligové žen odehrály proti KP Brnu velmi těžké utkání plné tvrdých kontaktů. Soupeř má ve svém týmu velmi zkušené a kvalitní hráčky. My jsme dnes měly k dispozici Aťku, která patřila k nejlepším hráčkám na hřišti. V prvním poločase se nám nedařila střelba za 3 body, po které nám chyběl i útočný doskok. Ve 3. čtvrtině  rozehrála střelecký koncert Míša (dala 18 bodů), soupeře jsme přibrzdíly změnou obrany a  dostaly jsme se do těsného vedení. V poslední čtvrtině jsme udržely soupeře na 6-ti bodech a připsaly jsme si zaslouženou výhru.

Body: Kopecká A. 24 (3x3, 2/1, 15 doskoků), Drtilová M. 3 (4x3, 3/3), Paťorková A. 13 (4/3, 15 doskoků), Menšíková K. 6 (2x3), Morávková A. 5 (2/1), Kuběnová T. 2, Písková T., Snopková B.

BK Havířov - BK Žabiny "B"  72 : 80 (19:14, 53:33, 54:65)

Žabiny přijely do Havířova v nejsilnější možné sestavě. Hrálo se o postup do play-off. Nám se nepodařilo zachytit drtivý nástup soupeře ve 2. čtvrtině, kdy hrál velmi rychlý basketbal podpořený výbornou střelbou z perimetru. Obdržely jsme nevídaných 39 bodů (z toho 5 trojek). Po poločasové přestávce jsme chytily rytmus, zlepšily jsme práci na obranné polovině (musely jsme hrát téměř bez výpomoci) a postupně jsme snižovaly soupeřův náskok. Bohužel se nám nepodařilo smazat ztrátu z prvního poločasu. Za výkon se rozhodně nemusíme stydět. Druhý poločas jsme vyhrály o 12 bodů.

Body:  Kopecká A. 20 (1x3, 6/5), Paťorková A. 18 (2/2, 16 doskoků), Drtilová M. 18 (2x3, 6/4), Morávková A. 8 (1x3, 2/1), Kuběnová T. 4, Menšíková K. 2 (2/2), Pavlicová A. 2 (2/2), Káňová K., Písková T., Snopková B.