Úvod

Těsná výhra ve FM, těsná prohra v Bruntále, prohra se SBŠ

publikováno 09.03.2020 (aktualizováno 03.08.2020)

BK Frýdek-Místek - BK Havířov  55 : 56  (11:14, 20:32, 33:49)

V tomto utkání jsme se nemohly dostat do hry. Nehrály jsme nic z toho co umíme, v obraně jsme byly bez důrazu a agrese. Zápas jsme začaly hrát v poslední čtvrtině. Především zlepšení v obraně přineslo zisky a snadné koše. Závěrečnou čtvrtinu jsme vyhrály 6:24 a to rozhodlo o našem vydřeném a těsném vítězství.

Holkám patří pochvala, že se zvedly a mohly odejít z palubovky se vztyčenou hlavou.

body: Hejlová 20 (4/2), Doležajová E. 14, Smolíková 8 (6/4), Križanová 6, Ježová 4 (1/0), Pelikánová 2, Křenková 2, Doležajová B.

SK Bruntál - BK Havířov   48 : 44  (16:14, 26:19, 38:26)

body: Doležajová E. 13 (6/3), Hrbáčová 9 (5/3), Ježová 8 (1x3, 2/1), Hejlová 8 (1x3, 6//3), Bělicová 4, Lapišová 2, Pelikánová

V sobotním utkání  jsme se pomalu rozehrávaly a výborně bránily až v poslední čtvrtině. Od počátku jsme dotahovaly a trápily se s koncovkou. Závěrečnou čtvrtinu jsme vyhrály a byly blízko od výhry. Rozhodčí  nás však velmi oslabil, když od půlky odpískal pod košem pátý faul Terky,  přitom do té doby tento typ faulu nechával úplně bez povšimnutí.

V Bruntále se nehraje dobře. Agresivita a hysterie jejich hráček, neslušné a nesportovní chování trenérů a diváků Bruntálu, by měli zvládnout rozhodčí. Bohužel, se tak již dlouhou dobu neděje.

SBŠ Ostrava - BK Havířov  69 : 35  (20:7, 40:17, 58:24)

body:  Bělicová J. 9 (1x3, 2/0), Doležajová E. 7 (6/3), Hrbáčová 6 (7/4), Lapišová 5 (4/3), Ježová 3 (2/1), Hejlová 3 (2/1), Pelikánová 2, Križanová

Dnes měl soupeř rychlostní převahu a byl lepší ve hře 1na1. Nám odvaha hrát 1na1 chyběla a byla to škoda, protože pro nájezdy do vymezeného území,  byl velký prostor.  V obraně jsme dostávaly koše z druhé nebo třetí střely.  Zapomínaly jsme odstavovat.  Závěrečnou čtvrtinu jsme opět hrály vyrovnaně a bojovaly do posledního hvizdu.