Úvod » 2021 - 2022 » U19 - extraliga juniorek

Juniorky doma vítězí nad Pardubicemi a připisují si porážku se Slovankou

publikováno 22.11.2021 (aktualizováno 30.08.2022)

BK Havířov - Studánka Pardubice    74 : 72 (19:22, 42:38, 60:56)

V sobotu jsme odehrály utkání s nově poskládaným týmem z Pardubic. Tento mladý a běhavý soupeř nám dělal problémy při hře 1 na 1, kdy jsme svými chybami dostávaly snadné koše. Nedokázaly jsme si vytvořit bezpečný náskok, soupeřky se ihned dostaly zpět do hry a skóre vyrovnaly a my začaly na hřišti zbytečně bláznit. V utkání jsme zvítězily zejména díky rychlým protiútokům, které pramenily z našich zisků (celkem 18 zisků). Utkání jsme sice vyhrály, ale stále se potýkáme s problémy v obraně, jelikož jsme opět obdržely přes 70 bodů.

Body:  Kubíčková E. 18 (10/6, 8 zisků),  Válková L. 17 (1x3,  6/4), Pěchová Z. 15 ((2x3, 6/3), Bělicová E. 9 (4/3), Urbančíkpová N. 3, Lapišová K. 2, Hrbáčová M., Vajglová S.

BK Havířov - Basket Slovanka  58 : 75 (16:23, 26:28, 41:49)

V neděli proti nám nastoupil zkušenější soupeř ze Slovanky, který má ve svém kádru vysoké a silné hráčky. Dokázaly jsme doslova vymazat ze hřiště nejvyšší hráčku soupeře a zejména v prvním poločase dobře bránit i soupeřovu nejlepší hráčku týmu. Tři čtvrtiny jsme se soupeřkami držely krok, bohužel v poslední čtvrtině jsme již nedokázaly hrát naši hru a soupeřky tak zaslouženě zvítězily. Holky si dokázaly, že i bez Elišky Kubíčkové jsou schopny hrát i se silnými soupeři. Rozhodovaly zejména detaily v důrazu a odhodlání získat míč. Dovolily jsme soupeřkám 23 útočných doskoků a každý souboj o míč nakonec získaly soupeřky. Výbornou práci v obraně odvedla Eliška Bělicová a Verča Szabó.

Body: Válková L. 14 ((TH 3/2), Pěchová Z. 13 ((3x3, 2/2), Szabó V. 10 (2x3), Bělicová E. 7 (1/1, 11 doskoků), Urbančíková N. 7(1x3), Vajglová S. 4, Hrbáčová M. 3 (1x3), Lapišová K.