Úvod » 2021 - 2022 » 1. liga žen

První prohra na domácí palubovce, hladká výhra nad Benešovem

publikováno 07.02.2022 (aktualizováno 30.08.2022)

BK Havířov - BC Benešov     88 : 62 (23:19, 48:34, 66:45)

Do víkendových zápasů jsme vstupovaly po tréninkových pauzách vynucených nemocemi nebo karanténou. V sobotním utkání proti Benešovu jsme potvrdily roli favorita. Těsně před poločasovou přestávkou byl stav na ukazateli skóre 34:34. Změnou obrany jsme poslední 2. min. prvního poločasu vyhrály 14:0 a vytvořily si uklidňující náskok. Ve druhé části hry jsme náskok už jen navyšovaly a připsaly si další výhru v domácím prostředí.

Body:  Drtilová M. 17 (1x3), Bačová A. 14 (1x3, 2/1), Smutná A. 13 (2/1), Busková G. 11 (1x3, 2/1), Menšíková K. 8, Szabó V. 8, Pěchová Z. 7 (1x3, 2/2), Šandová T. 6 (2x3), Bělicová E. 4 (2/0)

BK Havířov - Sokol Nusle      62 : 72 (11:18, 44:35, 60:53)

V neděli nás čekal soupeř, se kterým se nám hraje vždy špatně. Pražanky jsou zkušený tým,který má vyšší a velmi silové  hráčky. To nám příliš nevyhovuje. Přestože jsme do utkání nevstoupily dobře, ve druhé čtvrtině jsme vyrovnaly a dokonce šly do vedení. Ve třetí čtvrtině jsme naprosto propadly na útočné polovině , vstřelily jsme pouze 9 bodů a soupeř šel opět do vedení. Ve 38. min za stavu 62 : 66 nastal zlomový moment, kdy jsme místo abychom skorovaly, udělaly ztrátu a soupeř si vedení pohlídal. Dnes jsme byly výrazně horší v úspěšnosti střelby, a to nakonec rozhodlo o naši první prohře na domácí půdě.

Body: Kubíčková A. 19 (2x3, 6/5), Drtilová M. 12 (2/2), Smutná A. 10 (3/2), Bačová A. 7(1x3, 2/2), Pěchová Z. 5 (1x3), Busková G. 5(1x3), Menšíková K. 2,  Bělicová E. 2, Szabó V., Rašková N.