4 zápasy, 3 porážky ...

publikováno 21.02.2022 (aktualizováno 30.08.2022)

BK Havířov - Sokol Hradec Králové   70 : 79 (21:9, 41:34, 56:59)

Body: Válková 22 (9/8), Bělicová 19 (2/2), Pěchová 18 (2/1), Urbančíková 6 (3/2), Szabó 3 (2/1, 13 doskoků), Vajglová 2, Hrbáčová, Lapišová

V sobotu jsme přivítaly vedoucí družstvo tabulky, Hradec Králové. Do utkání jsme vstoupily velmi dobře na obou polovinách hřiště, z čehož pramenilo naše vedení 21:9. Bohužel, další tři čtvrtiny jsme prohrály. V důležitých momentech, kdy jsme dotahovaly soupeřky, jsme zaspaly v obraně či ztratily míč a tak jsme toto utkání prohrály.

BK Havířov - Loko Trutnov   55 : 65 (22 : 20, 32:32, 41:47)

Body: Pěchová 16  (3x3, 1/1), Válková 13 (12/7), Bělicová 8 (10 doskoků, 2/2), Szabó  7 (1x3 ), Urbančíková 5 (1x3), Vajglová S. 4 (11 doskoků, 2/1), Hrbáčová M. 2

V neděli jsme se postavili Trutnovu, který s námi v tabulce sousedí a se kterým jsme vyhrály první utkání o 10 bodů. Soupeř proti nám téměř celé utkání hrál zónovou obranu. V tomto utkání se nám nedařilo téměř nic. Nedávaly jsme otevřené střely z dálky a mnohdy ani zpod koše a ztrácely jsme spoustu míčů z hloupých přihrávek. Druhý poločas jsme tahaly za kratší konec. Soupeřky poslední akcí utkání 0,8 vteřiny dokonce dokázaly proměnit trojkový pokus, a tak také ony s námi zvítězily rozdílem 10 bodů. Utkání jsme vzdaly v hlavách, i když bylo času velmi mnoho a soupeř vedl o pouhých 6 bodů. S takovým postojem k průběhu utkání si nemůžeme dovolit přistupovat.

BK Levhartice Chomutov - BK Havířov  84 : 70 (20:19, 43:31, 62:53)

Body: Kubíčková E. 20 (2x3), Válková L. 19 (2x3, 7/5), Szabó V. 10 (2x3), Pěchová Z. 10 (2x3, 2/2), Urbančíková N. 6 (1x3, 2/1), Bělicová E. 5(3/1), Vajglová S.

USK Praha - BK Havířov 67 : 68 (13:15, 32:24, 47:48)

Body: Kubíčková E. 27(5x3, TH 7/2, 11 doskoků), Válková L. 16(TH 7/6), Szabó V. 14 (2x3), Vajglová S. 4, Urbančíková N. 3(1x3), Bělicová E. 2, Pěchová Z. 2.

Komentář trenérky M. Drtilové: O víkendu jsme odcestovaly pouze se 7 hráčkami, ale i přesto jsme věřily, že urveme dvě vítězství. V sobotu jsme odcestovaly do Chomutova, který nás doma těsně porazil. Bohužel, celé utkání jsme se nedokázaly dostat do tempa, nehrály jsme náš rychlý basketbal a soupeřky proti nám téměř celé utkání postavily zónu, na kterou jsme bohužel nenašly recept. Našim nedůrazem na obranné polovině jsme bohužel toto utkání prohrály.

V neděli jsme se postavily USK Praha. Začátkem utkání nás provázely nepřesnosti v zakončení, zejména ve vyložených šancích a dovolily jsme za první poločas soupeřkám 15 útočných doskoků. Do druhého poločasu jsme vstoupily naprosto odlišně, správně jsme řešily situace v obraně, z čehož pramenily naše snadné koše. Konec utkání jsme ještě dokázaly zdramatizovat, ale naštěstí jsme na USK vybojovaly velmi cenné vítězství.