Úvod » 2021 - 2022 » 1. liga žen

Parádní víkend žen a výhra nad USK Praha "B"

publikováno 28.02.2022 (aktualizováno 30.08.2022)

BK Havířov - USK Praha B  79 : 72 (12:19, 32:39, 59:57)

Skvělý výkon podaly ženy proti vedoucímu týmu tabulky, který doposud nepoznal hořkost porážky. V prvním poločase jsme tahali za kratší konec. Pražanky vedly až o 10 bodů. Ve druhém poločase jsme rychle umazali náskok a ve 25. minutě jsme šli poprvé do vedení. Poslední čtvrina byla velmi vyrovnaná, v posledních 4. minutách jsme držely mírné vedení a dotáhli utkání do vítězného konce. V utkání nás držela velmi solidní střelba za 3 body  (16/7) a méně ztrát (13:23).

Body:  Drtilová 23 (2x3),  Smutná 18 (1x3, 2/1), Busková 14 (1x3, 3/1), Menšíková 10 (1x3, 3/3), Szabó 6 (2x3),  Pěchová 4 (4/4), Bělicová 4, Šandová

BK Havířov - TJ Sokol Pečky    64 : 58 (18:16, 36:33, 49:48)

Nedělní utkání bylo více bojovné, než pohledné. Přestože soupeř odehrál  téměř celé utkání v šesti hráčkách, nedokázali jsme si vytvořit náskok. Rozhodčí pustili tvrdou hru, což nám nikdy moc nevyhovuje. Dovolili jsme soupeři 15 útočných doskoků a příliš mnoho jsme ztrátovali. Nakonec jsme zvítězili díky lepší úspěšnosti střelby. Připisuje si tak cenné vítězství.

Body: Drtilová M. 20(2x3, 6/4), Smutná A. 15 (6/5), Busková G. 11 (2x3, 4/3), Pěchová Z. 8 (2x3), Szabó V. 6, Menšíková K. 2 (2/2), Šandová T. 2, Bělicová E., Pavlicová A.