Úvod » 2021 - 2022 » U19 - extraliga juniorek

Juniorky obsadily na MČR 7. místo

publikováno 09.05.2022 (aktualizováno 30.08.2022)

play-off      BK Havířov - USK Praha       51 : 67 (16:18, 25:30, 40:46)

K prvnímu a nejdůležitějšímu utkání jsme nastoupily proti USK Praha. Začátek utkání se nám povedl, hrály jsme aktivně, bohužel, po první čtvrtině se začala projevovat na hráčkách zřejmě nervozita z probíhajícího turnaje, což mělo za následek naše obrovské trápení v zakončení. Nedokázaly jsme proměňovat jasné příležitosti, s nastřílenými 51 body se utkáni na této úrovni vyhrát nedá.

Body: Kubíčková E. 21 (1x3, 10/6, 15 doskoků), Válková L. 14 (1x3, 7/5), Pěchová Z. 5 (1x3), Urbančíková N. 5  (1x3), Szabó V. 4 (4/2), Bělicová E. 2, Šandová T., Vajglová S., Hrbáčová M. Doležajová E.

o 5. - 7. místo         BK Žabiny Brno -  BK Havířov  75 : 68 (26:14, 41:26, 51:59)

Toto utkání bylo utkání dvou různých poločasů. Vstup do utkání proti Žabinám byl naprosto katastrofální. Skóre 15:0 v první čtvrtině je děsivých. Soupeřky dokázaly po poločase vést až dvacetibodovým rozdílem. Holky se zvládly po poločase hecnout a bod po bodu stahovat náskok na -5 bodů, bohužel nepřesnosti v poslední čtvrtině ze šestek a volných pozic pod košem nás stály výhru i v tomto utkání.

Body:  Kubíčková E. 18 (4/2, 11 doskoků), Szabó V. 18 (4x3,  6/4), Válková L. 16 (1x3, 5/5), Pěchová Z. 6 (2x3), Bělicová E. 4 (4/2), Vajglová S. 4 (1x3, 6/1), Šandová T. 4 (2/0), Urbančíková N., Hrbáčová M., Doležajová E.

o 7. místo          BK Havířov - Loko Trutnov  74 : 67 (21:21, 31:41, 46:54)

Body: Kubíčková E. 23 (3x3), Válková L. 16 (11/8), Pěchová Z. 10 (2x3, 2/2), Szabó V. 10 (2x3, 3/2), Urbančíková N. 7 (1x3), Šandová T. 4 (2/2), Bělicová E. 4

Do posledního zápasu jsme chtěly vstoupit aktivněji na obou polovinách a spravit si tak chuť po předchozích zápasech. Bohužel utkání bylo jako přes kopírák a opět jsme se dostaly až na -17 bodů. Po poločase jsme vstoupily do zápasu s naprosto odlišnou taktikou, který přinesla ovoce. Holky musím pochválit, jelikož byla vidět obrovská bojovnost v obraně o každý míč, dokázaly dostat soupeřky pod tlak a rychlým přechodem skóre otočit v náš prospěch. Poslední část, která skončila pro nás 30:5 byla naprosto odlišná od všech částí, které jsme na turnaji odehrály a dokázaly jsme tak v posledním utkání zvítězit.

Turnaj nás nezastihl v optimální formě, což je určitě velká škoda, protože tento tým by si zasloužil lepší umístění. Bohužel, naše psychická odolnost není taková, jaká by být měla a svými vlastními chybami jsme na lepší výsledek nedosáhly. Tento turnaj byly poslední utkání pro děvčata ročníku 2003, které se nyní posouvají do kategorie dospělých a jsem ráda, že tuto cestu zakončily vítězstvím, které si zasloužily.