Úvod » 2022 - 2023 » U19 - extraliga juniorek

Z Prostějova vezeme první výhru !!!!

publikováno 17.10.2022 (aktualizováno 18.07.2023)

Žabiny Brno - BK Havířov   89 : 66 (22:13, 41:25, 64:50)

Body: Válková L. 21 (3x3, 4/2), Kuklová K. 17 (5/5), Hrbáčová M. 10 (7/4), Hvolková L. 8, Kalousková I.  4, Trusková K. 4, Krajíčová A. 1 (4/1), Lapišová K. 1 (2/1), Gottwaldová K.

V sobotu jsme zavítaly k jednomu z favoritů soutěže. Vstup do utkání byl přímo hrozivý, kdy jsme začaly šňůrou 0:13 pro domácí. Poté jsme se soupeřkami zvládly srovnat krok, dokázaly jsme soupeřky přeskákat, získaly jsme 25 útočných doskoků, bohužel z tohoto počtu jsme dokázaly vsítit jen 8 bodů. Zbrklé rozhodnutí a školácké chyby v obraně nás srážely dolů.

K2 Prostějov - BK Havířov  57:70 (19:17, 33:28, 43:48)

Body: Válková L. 27 (3x3, TH 7/6), Trusková K. 10 (3/2), Kuklová K. 8 (1x3, 2/1), Hvolková L. 6 (4/4), Kalousková I. 6, Gottwaldová K. 6 (1x3, 1/1), Hrbáčová M. 5 (6/5), Lapišová K. 2

V neděli jsme zavítaly k nováčkovi soutěže, do Prostějova, který byl nabuzen svou první výhrou z předchozího dne. Vstup do utkání byl jako přes kopírák a my jsme první minuty zjišťovaly, že vlastně hrajeme utkání. Dělaly nám problémy pivotky soupeře a mívaly jsme spoustu výpadkových oken v obraně. Do druhého poločasu jsme šly za stavu -5 bodů. Zlepšenou obranou pivotek, větším tlakem na míč a celkově lepší koncentrací v obraně jsme dokázaly soupeřky zastavit, čímž jsme si dodaly sebevědomí na útočnou polovinu a dokázaly tak vývoj utkání otočit v náš prospěch a vybojovat tak první vítězství v soutěži.