Úvod » 2022 - 2023 » 1. liga žen

Ženy vyhrály v Poděbradech i v Brandýse

publikováno 24.10.2022 (aktualizováno 18.07.2023)

Basket Poděbrady - BK Havířov   53 : 63 (9:15, 24:31, 35:50)

V sobotním utkání vedly ženy v Poděbradech po celou dobu utkání. Soupeře donutily k 26 ztrátám, oba týmy se trápily v úspěšnosti zakončování. Lepší procento bylo na naší straně a ženy tak vezou důležitou  první výhru z venkovního utkání.

Body: Bačová A.13 (1x3), Busková G. 11 (1x3), Drtilová M. 10, Válková L.  10 (1x3), Bělicová E.  10, Menšíková K.  8 (2x3), Pavlicová A. 1, Szabó V., Vajglová S.

DSK Basketball Brandýs - BK Havířov   71 : 72 po prodl. (18:9, 33:25, 44:41, 61:61)

Stejně jako v loňském ročníku, i letos jsme odehrály velmi dramatickou a šťastnou koncovku v Brandýse. V prvním poločase jsme ztrácely. Po poločasové pouze začala přetahovaná o každý bod, v poslední čtvrtině jsme se 4 minuty před koncem dostaly do sedmibodového trháku, který domácí vymazaly. V koncovce domácí košem s faulem srovnaly skóre a šlo se do prodloužení, které skončilo nejtěsnější výhrou v náš prospěch. V utkání jsme střílely s větší úspěšností z čáry TH, to bylo v konečném součtu rozhodující. Ženy vezou cennou druhou výhru z venku.

Body: Bačová A. 18 (2x3, 1/0), Válková L. 17 (2x3, 4/3), Drtilová M. 13 (1x3, 2/2), Menšíková K. 6 (5/4), Busková G. 5 (2/1), Szabó V. 4 (2/2), Bělicová E. 4 (3/2), Pavlicová A. 3 (1/1), Vajglová S. 2