Úvod » 2022 - 2023 » U19 - extraliga juniorek

Výhra nad SBŠ Ostravou, prohra s Trutnovem a Hradcem

publikováno 28.11.2022 (aktualizováno 18.07.2023)

SBŠ Ostrava - BK Havířov    66 : 69 (17:21, 30:43.41:52)

Do derby jsme vstoupily s odhodláním zvítězit a vstoupily jsme do něj dobře, dařila se nám střelba z dálky a povedlo se nám několik krásných basketbalových akcí. Většina utkání byla v naší režii, avšak v poslední čtvrtině na nás soupeřky přitlačily a my začaly šílet. Dostaly jsme pár jednoduchých košů, ztrácely jsme zbytečně míče a o vítězství jsme se musely do posledních vteřin bát. Naštěstí jsme tento nápor ustály a zaslouženě jsme v tomto utkání zvítězily.

Body:  Gottwaldová K. 20 (4x3, 4/4), Hrbáčová M. 14, 2x3, 4/2), Válková L. 14 (2x3, 3/2), Kuklová K. 6, Hvolková L. 5 (1x3), Trusková K. 4, Hejlová J 4 (6/4), Kalousková I. 2, Krajíčková A. , Lapišová K., Doležajová E., Kovářová L.

BK Havířov - BK Trutnov   53 : 90 (14:25, 29:53, 41:72)

Do sobotního utkání jsme chtěly vstoupit s odhodláním vrátit soupeřkám porážku, kterou jsme si přivezly z Trutnova. Opak byl ale pravdou, náš výkon v prvním poločase byl otřesný, nekladly jsme žádný odpor na obranné polovině a na té útočné jsme nebyly aktivní. Zlepšený herní projev ve druhém poločase nestačil a soupeřky si v pohodě dokráčely k vítězství, kdy nám uštědřily nejvyšší porážku v této sezóně.

Body: Válková L. 20 (1x3, 8/3), Gottwaldová K. 16 (3x3, 1/1), Hrbáčová M. 5 (2/1), Lapišová K. 3 (1x3), Krajíčková A. 2, Trusková K. 2, Houbová J. 2, Kuklová K. 2, Doležajová E. 1 (2/1), Kovášová L., Hejlová K., Kalousková I.

BK Havířov - Sokol Hradec Králové     65 : 84 (21:24, 34:43, 44:62)

V neděli k nám přijelo ještě neporažené družstvo z Hradce Králové. Náš herní projev byl daleko lepší, než předchozí den a se soupeřkami jsme dokázaly držet krok, bohužel nás srážely naprosto zbytečné ztráty, které nebyly ani zapříčiněny nějakým tlakem soupeře. 33 ztrát je opravdu vysoké číslo. Ani našich velmi dobrých 21 útočných doskoků nám nepomohlo, jelikož jsme z nich nedokázaly vytěžit více bodů.

Body: Válková L. 23 (3x3, 8/6), Hrbáčová M. 13 (1x3, 7/6), Kuklová K. 5 (1x3), Lapišová K. 5 (1x3) Kalousková I. 4, Gottwaldová K. 4 (2/2), Trusková K. 4, Hejlová J. 4, Kovářová L. 2, Doležajová E. 1 (2/1), Houbová J.