Úvod » 2022 - 2023 » U17- liga dorostenek

skvělá výhra doma nad OSK olomouc

publikováno 27.02.2023 (aktualizováno 18.07.2023)

BK Havířov - OSK Olomouc  77 : 71 pp (21:14, 30:31,  40:49, 63:63)

Vstup do utkání se nám vydařil, dařil se nám rychlý přechod a z toho jsme těžily. Bohužel soupeřky, od této čtvrtiny celý zápas praktikovaly zónový presink a zónovou obranu 3:2 a našim mladým děvčatům dělalo značný problém se do této obrany prosadit 1 na 1. Náš výkon byl ospalý, naše střelecké opory se nedokázaly prosadit a odráželo se to poté i na výkoně v obraně. V poslední čtvrtině však děvčata začala plnit správně taktické pokyny jak na obranné, tak i na útočné polovině, prolomily jsme střeleckou smůlu a náskok soupeřek jsme tak dokázaly stáhnout. Koncovka utkání vyústila k velkému dramatu, po taktických faulech soupeřky v posledních vteřinách neproměnily 4 trestné hody, naopak Eliška své trestné hody našeho posledního útoku proměnila obě a utkání jsme dotáhly až do prodloužení. V prodloužení jsme už byly na koni my, soupeřky byly psychicky zlomené, nezmatkovaly jsme v závěru a dokázaly jsme vybojovat velmi cenné vítězství. Všechny děvčata zaslouží pochvalu za svůj výkon a za to, jak v závěru dokázaly držet při sobě.

Body:  Hrbáčová M. 32 (2x3, 15/10), Doležajová E. 18 (5/4), Brudná M. 10 (6/4), Doležajová B. 6, Zvolánková K. 6,  Hejlová J. 3 (2/1), Vildová A. 2, Wronková V., Karásková H., Gorčáková B.