Úvod » 2022 - 2023 » 1. liga žen

parádní výkon v oslabené sestavě

publikováno 27.02.2023 (aktualizováno 18.07.2023)

BK Havířov - DSK Basketball Brandýs  89 : 61 (26:19, 43:42, 64:55)

V sobotu jsme se utkaly se soupeřkami z Brandýsa, se kterými všechny naše vzájemná utkání skončila rozdílem pár bodů. Věděly jsme, že bude důležité ubránit dvě klíčové hráčky. V prvním poločase jsme soupeřkám nedokázaly bodově odskočit, nejlepší pivotka soupeře nám dělala v obraně značné problémy a poločas skončil téměř vyrovnaně. Do druhého poločasu jsme ale vstoupily aktivně a této hráčce docházely síly, čehož jsme využily a i pro nás celkem překvapivě jsme dokázaly zvítězit takto vysokým rozdílem. Mohly jsme se opřít o dobrou střelbu z dálky a nutily jsme soupeřky ke spoustě ztrátám.

Body: Drtilová M. 22 /4x3, 2/2), Menšíková K. 20 (2x3, 4/4), Šandová T. 13 (1x3), Pavlicová A. 11 (6/5, 11 doskoků), Busková G. 11 (1x3, 4/2), Bělicová E. 6, Válková L. 6, Krajíčková A.

BK Havířov - Basket Poděbrady   68 : 60 (18:23, 36:31, 49:45)

Body: Drtilová M. 18 (1x3, 6/1), Válková L. 14 (1x3, 4/3), Menšíková K. 14 (1x3, 3/3), Busková G. 13 (1x3, 2/2), Bělicová E. 5 (1x3, 2/2), Pavlicová a. 4 (10 doskoků), Šandová T., Krajíčková A.

V neděli nás čekaly soupeřky z Poděbrad. Oproti sobotě jsme se nemohly opřít o střelbu z dálky, která se nám vůbec nedařila. Do utkání jsme nevstoupily vůbec dobře a první čtvrtina byla z našeho pohledu velmi špatná. Ve druhé čtvrtině jsme na soupeřky přitlačily a rychlým přechodem otočily skóre na naši stranu. Bohužel ve druhém poločase jsme nedokázaly rozdíl navýšit, a soupeřky s námi držely krok po celý zbytek utkání. Závěr jsme si ale zvládly pohlídat a zvítězily jsme tak i v tomto zápase.