Úvod » 2022 - 2023 » U19 - extraliga juniorek

Výhra doma nad Strakonicemi !!!

publikováno 06.03.2023 (aktualizováno 18.07.2023)

BK Havířov - Strakonice        67 : 59 (13:17, 29:30, 49:50)

Body:  Kuklová K. 22 (2x3, 4/2), Hrbáčová M. 15 (1x3, 9/6), Hejlová J. 9 (8/5), Doležajová B. 7 (2/1), Šeböková V. 6, Krajíčková A. 5 (2/2, 1x3), Trusková K. 2, Kalousková I. 1 (2/1)

V pátek jsme se utkaly se Strakonicemi, které přijely nabuzené výhrou s SBŠ v předchozím dni. Utkání lépe začaly soupeřky, byly jsme málo důrazné v soubojích a na doskocích. V poslední čtvrtině jsme ale naši aktivitu výrazně zlepšily a dokázaly jsme tuto část vyhrát 18:9 a dokázaly tak soupeřky porazit i navzdory našim 35 ztrátám. Na druhou stranu musím děvčata pochválit za aktivitu na doskoku ve druhém poločase. Celkový počet 63 doskoků je opravdu hezké číslo. Zvládly jsme ubránit v rámci možností dvě nejlepší hráčky soupeře, což bylo v tomto utkání naprosto klíčové.

BK Havířov - Basket Slovanka   58 : 87 (14:25, 24:54, 40:73)

Body: Hejlová J. 16 (6/4), Hrbáčová M. 11 (7/5), Kalousková I. 7 (6/5), Doležajová E. 7 (2/1), Krajíčková A. 6 (4/2), Kuklová K. 5 (1x3), Šeböková V. 4 (4/2), Trusková K.  2

V sobotu k nám přijely soupeřky ze Slovanky, které mají daleko širší rotaci hráček, než soupeřky ze Strakonic. Chtěly jsme si zlepšit reputaci z minulého střetnutí, avšak první poločas probíhal naprosto stejným stylem. Skóre o 30 v poločase bylo opravdu hrozivé. Ve druhém poločase jsme herní projev naštěstí zlepšily a dokonce jsme druhý poločas vyhrály. Malým pohlazením může být, že jsme dokázaly naše ztráty zmenšit na polovinu oproti předchozímu dni. Za tento víkend si zaslouží pochvalu Jiřka Hejlová, na kterou byl v obou utkáních spoleh, zejména na obranné polovině a na doskok