Úvod » 2022 - 2023 » 1. liga žen

Ženy obsadily konečné 5. místo v základní části

publikováno 03.04.2023 (aktualizováno 18.07.2023)

Víkendová utkání rozhodla o konečném pořadí po základní části. Soutěž byla hodně vyrovnaná, náš tým byl ve hře o 3 - 6. místě, nakonec je z toho 5. místo. Našim soupeřem budou Pečky, hraje se na 2 vítězství v termínech  21.4. a 26.4. v Pečkách, doma v neděli 23.4. od 13 hod.

BK Havířov - Sokol Nusle   81 : 87 (30:24, 45:44, 66:65)

V sobotu jsme mohli vidět velmi kvalitní prvoligové utkání, kdy oba týmy zdobila výborná střelba z perimetru (BK 26/11 42%, Nusle 21/12 (57%). Náš tým držel dlouho proti lídru soutěže těsné vedení. O vítězi rozhodla poslední čtvrtina, kdy nám došly síly a soupeř zúročil výškovou převahu a především zkušenost.

Body:  Kubíčková E. 23 (4/2, 9/7), Drtilová M. 19 (4x3, 3/3), Menšíková K. 14 (2x3), Szabó V. 11 (2x3, 2/1), Busková G. 9 (6/5), Pavlicová A. 3

BK Havířov - BA Sparta   70 : 57 (15:17, 28:29, 48:47)

V neděli nás čekal druhý nejlepší tým soutěže. Dnes však byla zkušenost na naší straně. Zápas byl opět po 3 čtvrtiny vyrovnaný, tentokráte patřil závěr našim holkám a připsaly jsme si  cennou výhru.

Body:  Kubíčková E.  21 (1x3, 2/2), Busková G. 13 (1/1), Válková L. 13 (2x3, 8/7), Drtilová M. 12 (2x3), Szabó V. 7 (6/3), Pavlicová A. 2 16 doskoků), Menšíková K. 2 (2/2), Bělicová E.