Úvod » 2022 - 2023 » 1. liga žen

Sérii s Pečkami otáčíme na 2:1 a postupujeme na F4!!!!

publikováno 24.04.2023 (aktualizováno 18.07.2023)

Sokol Pečky - BK Havířov   65 : 69 (12:12, 35:32, 49:51)

Ve třetím rozhodujícím utkání jsme dokázaly v Pečkách otočit nepříznivý vývoj utkání  (ve 26.min jsme prohrávaly 38:46) a skvělou poslední čtvrtinou dotáhnout utkání do vítězného konce. Střelecky zazářila Eliška K. Ženy zopakovaly historický úspěch z loňské sezóny, kdy poprvé postoupily na F4. Závěrečný turnaj se hraje v termínu 6.-7.5. 2023 na Nuslích. Právě domácí tým bude našim soupeřem v bojích o postup do finále.

Body: Kubíčková E. 26 (2/2, 4x3), Menšíková K. 16 (2x3, 1/0), Busková G. 10, Válková L. 9 (2/2, 1x3),  Drtilová M. 5 (1x3), Szabó V. 3 (2/1), Bačová A., Bělicová E.

Ve velmi vyrovnané sérii se rozhodne o posledním postupujícím na F4 ve středu v 17 hod v Pečkách.

TJ Sokol Pečky - BK Havířov   69 : 59 (19:22, 34:41, 49:53)

V prvním utkání jsme dobře vstoupili do utkání a v poločasu jsme měli slibný náskok. Bohužel vstup do druhého poločasu se nám nevyvedl. Soupeř ve 4Q otočil skóre a my jsme nedokázali reagovat. Přestali jsme proměňovat a ve druhém poločase jsme nastříleli pouze 18 bodů. Soupeř nás rovněž výrazně přeskákal na doskoku.

Body:   Kubíčková E. 13 (TH 3/1), Válková L. 10 (2x3), Drtilová M. 8 (2x3), Menšíková K. 7 (1x3), Szabó V. 6 (1x3), Bělicová E. 6 (4/2), Busková G. 5 (4/3), Bačová A. 4

BK Havířov - TJ Sokol Pečky   61 : 58 (13.17, 26:29, 44:42, 54:54)

Nedělní utkání se vyvíjelo přesně opačně. Soupeř ve 2Q už vedl o 12 bodů. Důrazem jsme dokázali náskok umazat a do konce utkání to byla přetahovaná o každý bod. Byla to spíše bitva než pohledný basketbal. Rozhodnout jsme už mohli v řádné hrací době, ale bohužel jsme inkasovali koš se závěrečnou sirénou, a tak se šlo do prodloužení. V nervydrásajícím závěru jsme nakonec vybojovali výhru a jsme stále ve hře o postup na F4!!!

Body: Drtilová M. 17 (3x3), Kubíčková E. 11 (1x3), Busková G. 10 (2/2), Bačová A. 9 (2x3, 4/3), Válková L. 6 (1x3, 2/1), Menšíková K. 4 (4/2), Szabó V. 2 (2/2), Pavlicová A. 2 (2/0, 19 doskoků!!), Bělicová E.