Úvod » U15 - starší žákyně » Výsledky + komentáře

Venku prohra v Hradci a v Jičíně

publikováno 04.03.2024

Sokol Hradec Králové - BK Havířov   92 : 63  (29:20, 58:22, 77:46)

Body: Runštuková 20 (7/2), Lysoňová 14 (5/2), Brudná 11 (3/1), Kokošková 10 (2x3), Račáková 4, Žoričová 4, Krislová, Rupčíková, Heincová

Na víkendová utkání jsme odjely v oslabení o Lauru a Lucku, keré nám velmi chyběly v základní rotaci hráček. Utkání proti týmu z čela tabulky bylo velmi rychlé a tvrdé. Trápily jsme se s koncovkou, kdy jsme spoustu jasných šancí neproměnily.  V obraně jsme hrály na hranici svých možností.

BSK TJ Jičín - BK Havířov  86 : 81  (21:21, 39:42, 58:66)

Body: Runštuková 12 (10/2), Lysoňová 12 (1x3, 4/1), Brudná E. 12 (4/2), Žoričová 12 (1x3, 4/1), Heincová 10 (2x3), Račáková 9 (1x3, 4/0), Rupčíková 9(2/1), Kokošková 5 (1x3, 2/0), Krislová

V utkání jsme se od počátku trápily s koncovkou. Nedařilo se nám skórovat z nájezdů, ale bohužel ani z trestných hodů (TH 30/7). Přesto jsme si stále držely mírný náskok, který byl podpořen úspěšnou tříbodovou střelou.  Velkou brzdou v utkání bylo množství odpískaných faulů (rozhodčí rozdávali, jak se jim zachtělo a nebylo jasné, kdy a za jaký zákrok se zrovna rozhodnou). V našem týmu 4 hráčky měly na kontě 4 osobní chyby. Ve třetí čtvrtině se nám zranila Terka, což bylo obrovské oslabení. Na začátku poslední čtvrtiny se vyfaulovala Sofča (za odpískání tohoto 5. faulu, by se školitelé našich rozhodčích možná hodně divili) a její odchod ze hřiště byl zasádní pro další vývoj utkání.

Holky odehrály velmi kvalitní extraligová utkání, které je rozhodně posunou o basketbalový kousek dál. Terezce přejeme brzské uzdravení.