Úvod » Školní basketbalová liga

Hodnocení a výsledky Havířovské olympiády Basket pro radost

publikováno 10.04.2012 (aktualizováno 16.04.2012)

 

Havířovská olympiáda projektu Basket pro radost ukončila první ročník naší školní ligy. Turnaje se zúčastnili chlapci a dívky ze sedmi základních havířovských škol, jako osmý tým nastoupila přípravka BK Havířov. Pod mini koši se bojovalo ze všech sil a všechny děti chtěly ukázat to nejlepší, co se v kroužcích naučili. Na tribunách nechyběli fanoušci – rodiče, spolužáci, kteří své týmy vedli svým povzbuzováním k nejlepším výkonům. Pro všechny děti bylo na jedenáctou hodinu připraveno překvapení. A že to nebylo ledajaké překvapení !!! Velkou zvědavost začal v dětech probouzet už pan David Zbavitel,  který celou show moderoval. Pod vedením trenéra Dušana Medveckého vběhli na palubovku haly čtyři extraligoví hráči NH Ostrava. Tak tohle asi nikdo nečekal.  Driblink, přihrávka, střelba a pak přislo i na smeče. Úžas a radost, smích a potlesk tohle všechno bylo slyšet a vidět u všech holek a kluků. V závěru show proběhla autogramiáda, kde byly všechny děti obdarované podpisem na triko. Po programu proběhla závěrečná část, kde se bojovalo o umístění.  Diplomy a poháry přišel dětem předat zástupce Statutárního města Havířova a to pan Pawlas, náměstek primátora pro sociální rozvoj.

Děkujeme všem, kteří do projektu vložili své síly a zúčastnili se. Věříme, že se sejdeme za rok u stejné příležitosti  a ještě ve větším počtu.

Děkujeme ještě jednou našim sponzorům bez jejichž přispění bychom projekt nemohli zrealizovat. Jsou to Nadace ČEZ, Nadace OKD a Statutární město Havířov.

V neposlední řadě musíme připomenout, že se na této akci sponzorsky podílela také firma Candy Plus se svými cukrovinkami pro děti,  Česká basketbalová federace připravila pro trenéry a pedagogy knižní publikaci „Krok za krokem basketbalem“ a celý turnaj od ranních hodin dokumentovala naše fotografka slečna Vendula Smutková.

Tady si o akci můžete přečíst na oficiálních stránkách BK NH Ostrava.

 

 

 

Více fotek z akce najdete zde.

 

Konečné pořadí skupiny A:

1.  G. Svobody

2.   Žákovská

3.   Na Nábřeží

4.   BK Havířov

 

Výsledky utkání základní skupiny A:

G.Svobody - Žákovská 7 : 6

G.Svobody - Na Nábřeží  7 : 2

G.Svobody - BK Havířov 4 : 23

Žákovská - Na Nábřeží  20 : 1

Žákovská - BK Havířov  14 : 2

BK Havířov - Na Nábřeží 26:8

 

Konečné pořadí skupiny B:

1.   Pujmanová

2.   Gorkého

3.   Mládežnická

4.   1. Máje

 

výsledky utkání základní skupiny B:

Pujmanová-Gorkého   20 : 20 (šestkový rozstřel 5:3)

Pujmanová-Mládežnická  22 : 15

Pujmanová-1. Máje  11 : 4

Gorkého-Mládežnická 19 : 2

Gorkého - 1.Máje 20 : 1

Mládežnická - 1. Máje 4 : 3 

 

výsledky utkání o konečné pořadí:

o 7. místo    1. Máje - BK Havířov       8 : 39

o 5. místo     Ná Nábřeží - Mládežnická   12 : 8

o 3. místo     Žákovská - Gorkého              21 : 10

o 1. místo     G. Svobody - Pujmanová        10 : 7

 

Konečné pořadí:

1.  ZŠ G. Svobody

2.  ZŠ  M. Pujmanové

3.  ZŠ Žákovská

4.  ZŠ Gorkého 

5.  ZŠ Na Nábřeží

6.  ZŠ Mládežnická

7.  ZŠ 1. Máje

8.  přípravka BK Havířov hrající bez nároku na umístění

 

 

 

 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

Osobní profil Fosilie | 10.04.2012 21:40
Iveto a Marťo,
váš první ročník "Basketbalové olympiády", byl naprosto famózní a patří Vám obrovská poklona + poděkování. Vaše utajené překvapaní ve formě hráčů NH, tak to byl mistrovský tah hodný profesionálek, což bezesporu jste. Nestydím se říct, že mi to vyrazilo dech a sednul jsem si na prdel. Kdo neviděl a mohl, přišel o hodně. Děkuji za sebe i mé baskeťáky. Jste borkyně! 1*

Aktualita

Nábor 2021
     Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace